PUMA – (Wirtualne Adopcje)


PUMA na FB proszę kliknąć TU

Zdjęcie użytkownika Beata Długosz.

Zdjęcie użytkownika Beata Długosz.

Pumę zapewne znacie ponieważ jest w programie od sierpnia 2016 r.
W lutym nasza seniorka była intensywnie leczona z powodu ropnego zapalenia prawego ucha i niestety aż 3-krotnie odwiedzała lecznicę . Przez ponad dwa tygodnie przyjmowała antybiotyk i Oridermyl . W dalszym ciągu otrzymuje Lucrin . Niestety torbiele na nerce systematycznie wypełniają się płynem. Ponieważ przy ostatnim ściąganiu płyn miał bardzo niepokojącą barwę, posłano go na posiew – na szczęście wynik był negatywny. Kolejna wizyta w lecznicy -kontrolne USG i być może kolejna dawka Lucrinu zaplanowana jest na 19.03.2018. Na co dzień Pumka funkcjonuje dobrze – jak na swój wiek więcej śpi niż dokazuje ale nadal grzechoczące zabawki i kulki z ekofuterka na gumce sprawiają jej dużą frajdę . Zgodnie z zaleceniami veta musi być dożywiana Convalescence Support bo bez niego niestety spada z wagi. Polecam Pumę Waszej uwadze i zachęcam do objęcia Wirtualną Opieką bo jak widzicie pieniądze są jej bardzo potrzebne , natomiast jeśli chodzi o rzeczowe potrzeby to Convalescence jest jej najbardziej potrzebny .

Puma  to ponad 7-letnia samiczka. Pod opiekę Stowarzyszenia trafiła w sierpniu 2013 wraz ze swoim nieodłącznym towarzyszem – Fredkiem. Obydwoje byli zaniedbani i wychudzeni.
Początkowo wyglądało na to, że fretki mają sporą szansę na nowy dom (choć zawsze trudniej jest wyadoptować wspólnie dwie). Wkrótce okazało się jednak, że niedowaga nie jest jedynym problemem Fredka. Zdiagnozowano u niego insulinomę, po kilku tygodniach zaczęły się problemy ze śledzioną, niedługo potem badania krwi wykazały, że potrzebuje farmakologicznego wspomagania wątroby, przeszedł też czyszczenie uzębienia, niezbędne było usunięcie trzech zębów. Choć sporo osób interesowało się adopcją parki, kiedy informowałam ich o stanie zdrowia Fredka, wszyscy rezygnowali, słysząc o wieku i stanie zdrowia Fredka, który wymagał kontroli i leczenia pod kątem wątroby, trzustki, nadnerczy i nerek. W kwietniu 2015 Fredek odszedł.

Puma długo była w dobrej formie zdrowotnej. Niestety, niedawno konieczne było usunięcie jej dwóch ząbków. Od kulku miesięcy ma też coraz większe problemy z nerkami. Potrzebne są środki na nieco częstsze niż u młodszych kolegów i koleżanek zabiegi diagnostyczne (morfologia, USG, echo serca).

Puma uwielbia nurkowanie w żwirku, grzechoczące piłeczki, kulki z ekofuterka na gumce i stuprocentowo drobiowe suszone „kocie” snacki.