[DO ADOPCJI] Frotka – Bydgoszcz


Frotka to jedna z fretek odłowionych na Bydgoskich ogródkach działkowych.
To drobna śliczną około dwuletnia samiczka, której brakuje 5 paluszków – tylko u jednej łapki ma ich 5.
Widać, że przebywanie „na gigancie”, a być może także jej wcześniejsze życie, pozostawiło ślad w jej psychice. Frotka to strachliwa fretka i każdy głośniejszy dźwięk powoduje, że ucieka.
Żeby przestała bać się człowieka i spróbowała do niego podejść lub go po prostu ominąć, też potrzebuje chwili, bo pierwszy jej odruch to ucieczka, schowanie się gdziekolwiek i udawanie że jej nie ma.
Frotka nie jest agresywna, jednak przy nagłej próbie złapania jej ręką próbuje się bronić i należy mieć to na uwadze. Zdecydowanie nie jest to fretka dla nowicjuszy. Potrzebuje kogoś, kto będzie wiedział, z czym się mierzy. Kogoś, kto da jej czas i zrozumie, dlaczego zachowuje się tak, a nie inaczej i nie będzie na siłę próbował jej oswajać.
Gdy w domu jest cisza, Frotka potrafi brykać, bawić się znalezionymi zabawkami i gugać – ale na razie to są tylko momenty. Zdecydowanie jest fanką wszelkich rur i tuneli, możliwość schowania się daje jej poczucie bezpieczeństwa.
Obecnie je mięso grubo mielone (kawałki roznosi i chowa) oraz wysokomięsną suchą karmę. Frotka nie akceptuje kuwety, jednak swoje potrzeby w 100% załatwia na podkład higieniczny.
Frotka jest po pełnym przeglądzie weterynaryjnym, miała badanie USG, echo serca, badanie krwi, badanie kału pod kątem pasożytów (ujemne), a także ma wyleczony świerzb uszny.
Frotka została wykastrowana chirurgicznie. Jest zaszczepiona przeciwko nosówce.
Frotka prawdopodobnie żyła wcześniej z innymi fretkami, więc jest szansa że dogada się z jakimś towarzyszem. W DT ma kontakt z psami, nie atakuje ich, ale też nie ma między nimi zażyłości.
Warunki adopcji:
– przed oddaniem fretki przeprowadzamy wizytę przedadopcyjną,
– koszt adopcji to 200 zł (w tym pakiet: krew, USG jamy brzusznej, odświerzbianie, szczepienie i chipowanie),
– z Nowym Opiekunem podpisujemy Umowę Adopcyjną.
Kontakt do osoby prowadzącej adopcję: stawskamarta93@gmail.com