Edman


Edman, to młody chłopak, który już sporo przeszedł mimo swojego wieku. W przeszłości doznał złamania kręgosłupa, na szczęście bez przerwania rdzenia, i został porzucony. Można powiedzieć, że “na farcie” trafił do Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie, skąd bardzo sprawnie został przekazany pod nasze skrzydła.

Diagnoza Edmana zajęła sporo czasu, ponieważ nie wiedzieliśmy skąd wynika jego zły stan “fizyczny”. Problemy z tylnymi łapkami, i co najsmutniejsze, niekontrolowanie potrzeb fizjologicznych 🙁 Badania USG i liczne zdjęcia RTG nie dawały jednoznacznej odpowiedzi – nowotwór kości, czy uraz? Jeśli uraz, to jak poważny i czy to coś “świeżego”, czy stara sprawa, a może wada wrodzona?

Wykonaliśmy dodatkowo tomograf, który wskazał, że doszło do złamania kręgosłupa, światło w kanale rdzeniowym jest na tyle zwężone, że powoduje ucisk i stąd problemy z kontrolą nad potrzebami. W przyszłości Edman może mieć spore problemy, które mogą wynikać z szybszego zwyrodnienia kręgosłupa, jego stan może się znacznie pogorszyć, dlatego póki jest młody, musimy zapewnić mu odpowiednią opiekę, leczenie, a także dietę i rehabilitację.

Nasz bohater jest bardzo kontaktowym i energicznym freciakiem. Jest szalony, kocha wszystko i wszystkich, cały świat i co tylko pojawi się w jego zasięgu, a nawet i poza zasięgiem <3

Nie przejmuje się ani trochę tym, że jego “tył” nie nadąża, czy chwiej się na boki! On nie ma czasu na pierdoły, leci podbijać świat, mordować z miłości maskotki i szukać nowych przygód <3

Jeśli chcesz adoptować wirtualnie Edmana, wesprzyj go darowizną:

Numer konta: 54 1140 2004 0000 3502 7738 8688

Tytuł przelewu: Edman