Henio i Julek (Skarżysko-Kamienna)


Panowie są do oddania TYLKO RAZEM.

Henio: 4-5 lat || Julek: 4 lata
Płeć: samce
Barwa: tchórz standard
Kastrowana: implant
Szczepione: tak
Kuwetowanie: 90%
Dieta: mięso z suplementami
Do domu z dziećmi: nie
Do innych zwierząt:
Do innych fretek: tak
Charakter: Fretki są nieklatkowe, zdrowe, z aktualnymi (styczeń br.) szczepieniami i odrobaczeniem. Obaj wracają z adopcji, więc bardzo proszę o przemyślane decyzje, ponieważ kolejny ich dom musi być tym ostatnim. Prezentujemy niniejszym: Henio, lat ok. 4-5 (trafił do nas dzięki Schronisku w Orzechowcach). Waży ok. 1,5 kg. Ma wszczepiony implant Suprelorin. Obecnie jest w fazie zmiany futra. UWAGA! Jest niereformowalnym konsumentem skarpetek, rękawiczek i wszelkich elementów gumowo-silikonowych. Dwa razy był zatkany, z czego za pierwszym skończyło się na operacji. Heniuś jest mięsożerny. Jada dwa razy dziennie, ale jak jest głodny wcześniej, to potrafi się dotąd tłuc po mieszkaniu, aż ktoś się zlituje i nakarmi go np. o 5 nad ranem. Jest kochany, mimo, że nie jest typem przytulaka, ale za to chętnie poddaje się mizianiu, za które lubi delikatnie, tak z miłością podgryzać dłonie. Gdy ma ochotę na zabawę łazi za człowiekiem i – kiedy tylko może – wywala brzuszydło do góry. Kocha zabawy w rurze drenażowej, z wędką, a także przy rozścielaniu łóżka pod prześcieradłem. Bardzo lubi spanie w szafach, pościeli. często zdarza mu się spanie “na trupa”. Jest raczej powolny, nigdzie mu się nie spieszy, ale wszystko musi obwąchać, zobaczyć i ewentualnie wynieść. Przy tych wszystkich zaletach gdzieś tam tli się w nim iskra dominacji: Henio bardzo dobrze wyczuwa strach u człowieka i kiedy tylko pozna, że ktoś się go obawia, potrafi dość mocno ugryźć. Tak więc należy być spokojnym i opanowanym, nie cofać gwałtownie rąk itp. 🙂 – Julek ma ok. 4 lat. Waży 1,4 kg. Ma wszczepiony implant Suprelorin. Raczej nie korzysta z kuwety, a z brodzika… (celność w odpływ brodzikowy 80%). Również jest mięsożerny. Czasem ma dni książęce, że trzeba go z ręki karmić. Jest śpiochem. Śpi bardzo dużo i chyba się przy tym mocno regeneruje, ponieważ gdy wypocznie potrafi pół dnia biegać, skakać, jest go wtedy wszędzie pełno, zaczepia skacząc na nogi i delikatnie szczypiąc. Tak samo jak Henio kocha rurę drenażową i zabawy pod prześcieradłem. Julek jest płochliwy. Bardzo boi się odkurzacza i wszelkich gwałtownych ruchów. Na wszelkiego rodzaju piszczałki, dziecięce piski i krzyki reaguje gryząc. Jego ulubione miejsce do spania to ciemny kąt za szafą lub pralką. Szukamy dla nich domu bez małych dzieci.
Osoba prowadząca adopcję: p. Ola, kontakt: zolotajkin@gmail.com
____________________________________________________________________
Adopcja pod patronatem Stowarzyszenia Przyjaciół Fretek, obowiązuje umowa adopcyjna. Zanim fretka zamieszka w nowym domu – zostanie przeprowadzona wizyta przedadopcyjna. Nowy dom wybierany jest w oparciu o wiedzę i doświadczenie prowadzącego adopcję. Czas trwania procesu adopcyjnego zależy m. in. od charakteru i stanu zdrowia fretki, liczby chętnych i ich miejsca zamieszkania. Nie decyduje kolejność zgłoszeń.
____________________________________________________________________
Fretka zostanie zachipowana. Nowy Opiekun będzie zobowiązany do wniesienia opłaty za chip (35 zł) na konto SPF. ____________________________________________________________________
Dziękujemy za zainteresowanie i prosimy o zrozumienie oraz cierpliwość (te cechy są bardzo potrzebne przy opiece nad fretkami :)). Osoby odpowiedzialne za adopcję odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe (czasami może to potrwać dłużej niż kilka dni).