[*] IZKA i [*] ANGELA – (Wirtualne Adopcje)


Izka odeszła 14.11.2021

Izki stan od jakiegoś czasu bardzo się pogorszył. Nie chciała jeść, była osowiała, apatyczna. Jeździła często do kliniki, przyjmowała leki i kroplówki. Wszyscy walczyli dzielnie – lekarze, Opiekunka, jak i sama Izka. Niestety, pomimo szczerych chęci, nie udało się jej pomóc. Z dnia na dzień gasła w oczach… Dołączyła do swoich ukochanych towarzyszy – Angeli i Coco.

 

Angela odeszła 29.01.2020

Dla Angeli nie było już ratunku, rokowania nie przynosiły nadziei. Ostatniego wieczora nawet chętnie zjadła kolację, napiła się, pozwiedzała ulubione kąty… ale tak naprawdę z dnia na dzień nikła w oczach. Straciła na wadze, stała się taka leciutka… nerki coraz bardziej odmawiały współpracy. Nadszedł czas pożegnania. Zgasła, otoczona miłością.

Dziękujemy Wirtualnym Opiekunom za wsparcie dla Angeli.

______

Izka to około 6-letnia, pozytywnie zakręcona fretka. Pomimo problemów zdrowotnych uwielbia szaleństwa i dobrą zabawę, to taki mały wulkan energii. 

Izka

Izka

Izka trafiła do nas w bardzo ciężkim stanie. Zdiagnozowano u niej problemy ze śledzioną oraz nerkami. Śledziona była powiększona do takiego stopnia, że widać ją było poza obrysem brzucha (!) Ze względu na swoją wielkość, zagrażała bezpośrednio życiu fretki i konieczne było jej usunięcie. Niestety, w trakcie badań, oprócz podwyższonych parametrów nerkowych, wyszedł także niski cukier, co mogło wskazywać na problemy z trzustką. Stan Izki trzeba było więc najpierw ustabilizować, aby mogła pomyślnie przejść operację. 18.11 Izka została poddana zabiegowi usunięcia śledziony, dzięki czemu czuje się znacznie lepiej i znów może cieszyć się życiem. Jest kochana, uwielbia się tulić i rozdawać buziaki. Pozostanie pod czujnym okiem opiekunki i stałą kontrolą lekarzy.

Izka

Ledwo udało się uratować Izce życie, zaczęły się problemy z Angelą…

Angela

Angela, choć dominująca w stadzie (są jeszcze dwa pieski i kotek) i chadzająca własnymi ścieżkami, z Izką jest nierozłączna. Wszystko robią razem. Kiedy Izka zachorowała, Angela nie odstępowała jej na krok. Teraz i ona ma kłopoty ze zdrowiem… Jakiś czas temu pojawiły się u niej problemy z węzłami chłonnymi na szyi. Włączono antybiotyk, nawet nastąpiła poprawa, ale powiększone węzły pojawiły się ponownie. Następnie usunięto jej kieł, uznając go za możliwą przyczynę stanu zapalnego organizmu, jednak problem znów powrócił. Obecnie Angela jest w trakcie dalszej diagnostyki, czekamy też na wyniki moczu. W tej chwili przyjmuje podskórnie kroplówki, 2x dziennie.

Angela

Angela, tak samo jak Izka, uwielbia kontakt z człowiekiem. Lubi też być karmiona indywidualnie.

Angela

Trzymajcie proszę kciuki za dziewczyny 🙏🙏🙏

Izka i Angela

Czekają na swoich pierwszych Wirtualnych Opiekunów:

adopcje.wirtualne@fretek.org