[*] KARTACZ – (Wirtualne Adopcje) – odszedł 12.2021


Kartacz, to niezwykły czteroletni chłopak. Trafił do naszego domu na początku 2020 r. jako towarzysz adoptowanego rok wcześniej Ancymona. Od razu widać było, że charakter ma niezwykły. Z początku był nieco wystraszony przeprowadzką i nowym towarzystwem. Szybko jednak chłopcy znaleźli wspólny język, a nawet dobre maniery Kartacza wpłynęły pozytywnie na rozbrykanego Ancymona 🙂

Kartacz i Ancymon

Klusek, bo taki przydomek zyskał u nas Kartacz, od początku pobytu u nas miał problemy z jedzeniem. Nie był nauczony jedzenia mięsa. Cierpliwie uczyliśmy go tej naturalnej, a jakże dla niego trudnej sztuki. Obecnie ten problem jest już dawno za nami, a Kluś pałaszuje mięso.
Wszystko wyglądało świetnie do jesieni 2020 r., wtedy zaczęły pojawiać się pierwsze kłopoty. Wspaniała Pani Doktor poświęciła mu dużo uwagi, rozpoczęły się badania. Ostatecznie w okolicach świąt Bożego Narodzenia pojawiła się diagnoza: nieswoiste zapalenie jelit (IBD). Każdy opiekun Ogona wie, co to oznacza: częste, nawet cotygodniowe wizyty w klinice, badania, leki wprowadzane na stałe – sterydy, antybiotyki, osłonowe, dieta i ciągła kontrola. Dzięki trosce i opiece udało nam się opanować utratę masy ciała, jednak ból towarzyszy Klusiowi cały czas. Jest niezwykle dzielny, nie zmienił się jego wspaniały charakter. Jest oczywiście mniej aktywny ale wciąż jest tą samą kochaną, przytulaśną kulką futra.

Kartacz

Kartacz i Ancymon

Kartacz wyczekuje swoich pierwszych Wirtualnych Opiekunów.
Kontakt: adopcje.wirtualne@fretek.org