[*] PTYŚ – (Wirtualne Adopcje)- odszedł 07.2019


Ptyś (*)
Odszedł nagle i niespodziewanie.
Nic tego nie zapowiadało , rano okazał jeszcze swoje niezadowolenie z powodu że nie dostał śniadania , jeszcze chciał mi sprzedać dziaba jak chciałam mu założyć szeleczki a jak w samochodzie otworzyłam drzwiczki od transportera jeszcze chciał z niego czmychnąć niestety po dojechaniu na miejsce wyjęłam z transportera jego martwe wiotkie ciałko.
Z życia czerpał pełnymi garściami , zawsze się śpieszył i zawsze miał coś do zrobienia , nie zważał na przeciwności losu i swoją innosprawność , żył szybko i tak samo szybko odszedł.
Ze wstępnych wyników sekcji wiemy że odszedł z powodów sercowych , mam nadzieje że sekcja wielonarządowa odpowie Nam na pytanie dlaczego tak się stało .
Dziękuję Wam za to że ponad 4 lata byliście z Nami , za ogromne wsparcie jakie okazywaliście Ptysiowi – temu który pokazał Nam że „ te sprawne inaczej” też potrafią cieszyć się życiem i że niemożliwe jest w zasięgu ręki
Ptyś dla mnie był wyjątkową fretką i na zawsze pozostanie w mej pamięci Żegnaj Ostatni Wielki Celebryto

 

 

Ptyś to fretka ze złamanym kręgosłupem i zacierającą się strukturą kory nerek która trafiła pod opiekę SPF w maju 2015r.
W skutek złamania nie dość że miał kolosalne problemy z poruszaniem się to na dodatek nie był w stanie kontrolować oddawanego moczu i stolca. Po bardzo intensywnej i specjalistycznej rehabilitacji udało się nam go usprawnić na tyle że stał się fretką kuwetową która porusza się samodzielnie a nawet potrafi się wspinać , udało się także wspomóc pracę nerek na tyle że parametry ich funkcjonowania są w środkowym przedziale normy. Jego motoryka jeszcze znaczniej się poprawiła w skutek zastosowania leczenia komórkami macierzyńskimi. Na obecną chwilę u Ptysia pojawiły się problemy z sercem – zdiagnozowano u niego niedomykalność zastawki mitralnej.
Ptyś jest fretką nie zważającą na przeciwności losy i własne ułomności a jak sobie radzi można zobaczyć https://www.facebook.com/Ptyś-1395227857474382/ .
Komu Ptyś skradł serce ten może go objąć Wirtualną Opieką a kto chciałby go wesprzeć rzeczowo to najbardziej są mu potrzebne leki: Rubenal i Pronefra

 

Ptyś trafił pod naszą opiekę 27.05.2015 r. Znaleziony został na łące, w zamkniętej klatce. Ma złamany kręgosłup w odcinku piersiowym, zaczęliśmy magnetoterapię. Czasem ciągnie za sobą tylne łapki, jednak jeśli tylko ma podparcie, staje na wszystkich czterech. Apetyt mu dopisuje, zabawki wynosi do z góry upatrzonej skrytki. Na pewno będzie dobrze! 🙂

Więcej o Ptysiu: https://www.facebook.com/pg/StowarzyszeniePrzyjaciolFretek/photos/?tab=album&album_id=10153294977388911