[*] TOLA – (Wirtualne Adopcje) – odeszła 02.2022


Tola, adoptowana od nas rok temu, miała wyjechać wraz ze swoim opiekunem za granicę. Została w hotelu na czas urządzania się opiekuna i już w listopadzie miała do niego dołączyć. Żeby mieć pewność, że wszystko jest ok i nie zaczynać życia na nowym od szukania weterynarza, padła decyzja o gruntownym przebadaniu Toleczki, zwłaszcza że wcześniejsze badania USG pokazywały zmiany na nerkach. 🧐
Ech… okazało się, że obie nerki zajęte są w dużej części przez coś, co wygląda na ropnie/cysty/torbiele. Do tego mocznik przekroczony jest trzykrotnie, kreatynina lekko wystaje ponad maksymalną granicę, no i zaczęła się anemia. Właśnie mijają ponad trzy tygodnie, od kiedy Tola dostaje kroplówki dożylnie w seriach po kilka dni z rzędu. Do tego przyjmuje pięć leków, z których niedobre na szczęście są tylko dwa. 💊 Tola zaczyna coraz częściej kaszleć, a to za sprawą przyjmowanych płynów. Mocznik spada bardzo powoli i tak naprawdę bardziej zasadnym byłoby napisać, że nie rośnie. Nadal jest bardzo wysoki.
I cóż… Toleczka nigdzie nie wyjeżdża. 🙁 Zostaje z nami do końca.
Serce pęka, bo to nie tak miało być. Ale tutaj ma lekarzy 👩‍⚕️, którzy znają ją na wylot, tulą, miziają i mają plan na nią. A tam? Nie wiadomo. Kto miał fretkę chorą na nerki, ten wie, jak straszna jest ta niepewność, co będzie za tydzień. Czy serce wytrzyma, ile wkłuć zniosą żyły, kiedy zacznie odmawiać leków…
Włączyliśmy ją do programu Wirtualnych Adopcji, ponieważ koszty leczenia są spore, a Tola, to waleczna fretka i póki ona ma siłę, to walczymy! Samopoczucie ma całkiem dobre, z natury jest zwierzęciem, które totalnie niczym się nie przejmuje. Śpi na trupka, w transporterze kima brzuszkiem do góry i nawet przejeżdżająca obok przez pasy rozklekotana ciężarówka nie jest w stanie jej obudzić.
Apetyt Toleczce dopisuje, lubi pomemłać palce dla zabawy, a ostatnio wdrapała się na parapet. I to z wenflonem w łapce. Wenflonem, który jest trzy razy taki, jak jej łapka… Ostatnio miała też czyszczone ząbki.
Myślcie ciepło o niej.
Tolinek czeka na swoich pierwszych Wirtualnych Opiekunów ❤️ Komu skradła serducho?
Adoptuj Wirtualnie Tolę ➡️ adopcje.wirtualne@fretek.org