[ADOPTOWANI] Alvin i Wojtek – Słupsk (pomorskie)


Imię: Alvin i Wojtek
płeć: samce
wiek: ok 3 lat
aktywność: przeciętna
kastrowane: tak
szczepione: tak, ale nie wiemy kiedy (brak książeczek od byłego opiekuna)
kuwetowe: w normach fretkowych
co jedzą: mięsko surowe z suplementami
do domu z dziećmi: tak, ale ze starszymi (prawie nastolatkami)
do innych zwierząt: nie
do innych fretek: jeśli będzie potrzeba sprawdzimy 😉
______________________________________________________________________ ______________________________________________________________________ ______________________________________________________________________
Niestety życie ich nie rozpieszczało i byli przekazywani z rąk do rąk, więc chcielibyśmy, żeby dom znaleziony przez nas był tym ostatnim!
Alvin jest przytulaśny, widać, że potrzebuje fizycznego kontaktu z człowiekiem. Uwielbia zabawy piłką. Wojtek jest jego przeciwieństwem, bywa wredny, boi się ludzi, szybki i zwinny. Jest trudną fretką i potrafi mocno dziabnąć.
Potrzebują dużo miłości i uwagi. Są kochane, wredne i uparte. Na imiona reagują, jeśli wiedzą, że warto. Na spacerkach nawet nie ma po co nadwyrężać struny.
Alvin jest fretką dominującą w stadzie i to nie tylko w stosunku do Wojtka. Nawet psa i kota próbował sobie podporządkować. Wojtek z kolei chętnie mu się podporządkowuje i razem tworzą słodki wredno-tulaśny duet:).

Obaj chłopcy polują na kwiatki i ludzkie jedzenie — szczególnie czekoladę.
Wojtek i Alvin umieją chodzić z szelkami i na smyczy — każdy z osobnym zestawem (Na dwójniku nie potrafią — jeden w jedną, drugi w drugą). Lubią spacerki. Wojtek potrafi wyjść z szelek więc trzeba go pilnować. Zimowe szaleństwo raczej jest nie dla nich, pchają się na ręce i wolą ten sposób podróżowania.
Ich dieta to głównie mięsko. Wołowina, kurczak, indyk, królik i kaczka im smakuje. Jajeczko jak najbardziej, Wojtek jednak nie zje jaj przepiórczych. Nie mają problemu z jedzeniem przy sobie. Nowy dom będzie zobowiązany do zachowania mięsnej diety.

Obaj chłopcy nie są fanami kąpieli i uciekają jak słyszą lecącą wodę. Korki z wody wyciągają, ale to raczej chwilowa rozrywka – nie są zapalonymi nurkami.

Chłopcy są do adopcji tylko razem!
______________________________________________________________________
Kontakt w sprawie adopcji: Justyna wrotkowskajustyna@gmail.com Adopcja pod patronatem Stowarzyszenia Przyjaciół Fretek, obowiązuje umowa adopcyjna.
______________________________________________________________________
Zanim Alvin i Wojtek zamieszkają w nowym domu – zostanie przeprowadzona wizyta przedadopcyjna. Nowy dom wybierany jest w oparciu o wiedzę i doświadczenie prowadzącego adopcję. Czas trwania procesu adopcyjnego zależy m. in. od charakteru i stanu zdrowia fretki, liczby chętnych i ich miejsca zamieszkania. Nie decyduje kolejność zgłoszeń.