[ADOPTOWANY] Draki – Warszawa


Draki, to znajda. Ma 1 rok, masymalnie 1,5. Jest duży (ponad 2,2 kg!), silny i ogromnie ciekawski. Do ludzi lgnie, lubi kontakt, tulenie i głaskanie, ale nie wszystkich traktuje jednakowo. „Przewodnik stada” może z nim robić wszystko, „kumpel do zabawy” będzie witany z ogromną radością i bezpieczny nawet w ferworze zabawy, ale kiedy uprze się, że będzie konkurować z kimś o miejsce w „hierarchii”, to potrafi skubać, szczypać a czasem i dość solidnie podgryźć.

Jeszcze jest w rujce (podany implant powoli ją wygasza), więc pachnie dość ostro i w stosunku do innych samczyków jest ciągle agresywny (z samiczkami nie było problemu). Ze względu na rujkę i przebywanie w domu, gdzie są inne samczyki, ma spory problem z trafianiem do kuwety i wymaga reedukacji, ale już nie posikuje na prawo i lewo. 😉

Wyraźnie boi się dużych psów i głośnego szczekania, ale z mniejszymi psami, czy kotami, nie ma tego problemu.

Żywienie:

Draki je głównie mięso: kurczak, kaczka, wołowina, królik – od najmniej, do najbardziej lubianego mięsa.

Gorzej ze smakołykami – nie wiedział, co to jest. Udało sięngo przekonać do smalcu gęsiego i jajka przepiórczego. Próbowaliśmy również np. oleju z łososia, ale na razie bez sukcesu. Je dziwnie, trzymając głowę niemal poziomo, więc jedzenie z miseczki, szczególnie głębokiej, sprawia mu problem i np. smalec najlepiej mu się zlizuje z palca.

Zdrowie:

Draki jest po pełnych badaniach weterynaryjnych: na świerzbowce, na pasożyty, morfologii krwi, biochemii, USG jamy brzusznej, echo serca, oględzinach uzębienia. Wyniki badań są bardzo dobre oprócz stwierdzonej arytmii serca. Ze względu na brak jakichkolwiek zmian w obrazie serducha, arytmia prawdopodobnie wystąpiła na tle dotychczasowej historii/diety – w celu przeciwdziałania wprowadziliśmy suplementacje tauryny. 21-go marca sprawdzamy jeszcze raz serce.

Drakiemu podaliśmy implant hormonalny i szczepionke p/nosówce.

Cechy szczególne Drakiego? Deformacja małżowin usznych i niesamowicie dłuuuugi ozór. 🙂

Ze względu na rozpierającą go energię rekomendujemy „chów” bezklatkowy. 🙂

📜Warunki adopcji:

– przed oddaniem fretki przeprowadzamy wizytę przedadopcyjną

– koszt adopcji – 200 zł

– z Nowym Opiekunem podpisujemy Umowę Adopcyjną

Kontakt do Magdy, która prowadzi adopcję:

☎️ 517 846 414

📬 andersmagdalena79@gmail.com